Ostatni kurs OWD w 2019

W tym roku na zakończenie sezonu nurkowego pojechałem do bardzo popularnego miejsca nurkowego jakim są Koparki, a poprawnie Via Sport Diving Marina w Jaworznie, dlaczego? Widoczność i temperatura, nie ma nic lepszego jak zakończyć sezon nurkowy w akwenie gdzie temperatura to dalej ciepłe 17stopni:). My nurkowie dobrze wiemy że koparki jak na nasz lokalny rynek wyróżniają się na tle innych akwenów temperatura oraz właśnie widocznością, minusem tego miejsca to w zasadzie cena wstępu oraz bardzo ale to bardzo duże oblężenie nurków z całej polski południowej. Powodem ogromnej ilości Osób jest w dużej mierze zamknięcie akwenu Zakrzówek-Kraków z powodu prac modernizacyjnych, miejmy nadzieję iż Zakrzówek jak najszybciej zostanie dostępny wtedy to mocno rozładuje ilość przyjeżdżających na Koparki. W innym razie nie polecam odwiedzanie tego miejsca weekendowo, lepiej zostawić to sobie na szybkiego nurka w tygodniu:)

Zakończenie sezonu dla wszystkich?

Nie! nurkować możemy cało rocznie a w zasadzie powinniśmy, tylko musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Jak mawia klasyka SEAFTY FIRST a co za tym idzie ochrona termiczna w okresie zimowym. Nie znam lepszego sposobu jak skorzystanie z nurkowania w suchym skafandrze, właściwości cieplne mocno się poprawią oraz zyskujemy dodatkowe źródło wyporu. Pamiętajmy jednak o odpowiednim przeszkoleniu i zrobienie specjalizacji suchy skafander, wtedy nurkowanie jak już wcześniej wspominałem staję się bezpieczniejsze SEAFTY FIRST 🙂