Racibórz

Wiele osób z Raciborza i okolic informowało mnie o jednym małym jeziorku nieopodal centrum miasta które wydaje się być dobrym miejsce na nurkowanie, wczoraj wraz z osobą towarzyszącą postanowiłem to sprawdzić.

Kilka jeziorek obok siebie

Podróż trwała krótko 🙂 jak by inaczej skoro jechaliśmy z Pszowa po dotarciu na miejsce, w niedalekiej odleglości od siebie leży kilka akwenów, wszystkie to łowiska wędkarskie. Mnie zaciekawił pierwszy zbiorniczek wydawało się że tu może być jakaś widoczność ale po szybkim sprawdzeniu innych okazało się że najlepsza widoczność przynajmniej z powierzchni miał ten położony na końcu. Zejście do wody bardzo łatwe podjechałem pod sam akwen, szybko wskoczyłem w suchacza i nur:)

Kilka gatunków ryb i … żółw !

Już w pierwszej minucie nurkowania wiedziałem że to będzie fajne nurkowanie, zobaczyłem dużą ławicę małych rybek a zanurzając się głębiej pierwszy duży pień, póżniej wiedziałem jeszcze kilka innych. Okoń, Płoć, Szczupak, Sum karłowaty takie gatunki zobaczyłem podczas 70 minutowego nurkowania. Największe wrażenie zrobił jednak na mnie żółw! Przyznam że pierwszy raz w naszych warunkach spotkałem tego gada co prawda było to podczas gdy na chwilę wynurzyłem się wzdłuż pięknego pnia który wychodził asz na powierzchnię i to tu zaraz po wynurzeniu w odległości 1,5m zobaczyłem wygrzewającego się dużego żółwia który gdy tylko dałem znać by zrobić mu zdjęcie zanurzył się i znikł…

Kurs nurkowania w Raciborzu?

No niestety NIE uważam że akwen ze względu na małą widoczność i pewnie wielu wędkarzy w weekend nie będzie nadawał się do robienia kursu, ale za to zachęcam do zanurkowania w nim w inne dni nawet jeśli macie poziom OWD Widoczność podczas nurkowania około 1,5m a czasami 2m, niewielka głębokość maksymalna 4m jaką narazie znalazłem, roślinność dużo zatopionych drzew no i masa ryb, planuję wrócić tu na dniach i po kamerować co nieco, filmik oczywiście wrzucę na strone:)