Najgłębsze zbiornik w okolicy!

Kilka miesięcy temu podczas treningów biegowych dostałem informację od Sławka mojego trenera o zbiorniku głębokim ale i z dobrą widocznością, przynajmniej tak to opisał mój trener który regularnie tam morsuje,

 

Położony zaledwie 30km od Pszowa

Czechy a dokładnie Stary Bogumin miejscowość położona obok Chałupek niecałe 30km od nas, to tutaj mieści się zbiornik który do 1996r był używany jako zbiornik wody pitnej. Dziś w dużej części jest to miejsce rekreacji i letnich kąpieli oraz zaciszne miejsce dla wędkarzy. Miejscowi nazywają go Kališčák.

 

Kilka nurkowań w tym najgłębsze na 28m

Zachęcony tymi wszystkim opowieściami kilkukrotnie postanowiłem wybrać się na solowe nurkowania. Wykonałem w sumie kilka nurkowań na przełomie 2018/2019r. Większa część akwenu to głębokość w zakresie5-6m, ale mamy tutaj bardzo fajny rów który ciągnie się około 200-300m i głębokości 28m. Trzykrotnie wykonywałem tutaj nurkowania na 26-28m i bardzo podobały mi się ścianki miedzy 6-12m i 16-22m. Niestety widoczność 1-2m i pływanie na kompas będzie odstraszało wielu nurków bo pomimo fajnej głębokości jak na nasze okolice warunki do nurkowania są kiepskie. Ale coś czułem że będzie tu głębiej.

Sonda, ponton no i mamy 33m

Z pomoc przyszedł Krzysiek zapalony wędkarz no i może przyszły nurek. Krzysiek dysponujący pontonem Kolibri sondą Lowrance, GPS Samsung i jeszcze kilka fajnych fantów przeczesał dno wzdłuż i poprzek. Znalazł miejsce głębokie na 33m niedaleko tego w którym nurkowałem. Czy warto tu nurkować?